FAQ

Najczęściej zadawane pytania (Frequently Asked Questions)

Q:Co nas wyróżnia?

Przede wszystkim to, że nasze filmy są CAŁE CIEKAWE. Często spotyka się firmy, które chwalą się pieknymi ujęciami z plenerów i klipami wieńczącymi film ze ślubu, jednak poza kilkoma fragmentami finalny produkt okazuje się być po prostu nudny.

Nasze produkcje wyróżniają się tym, że nie są zwykłym reportażem ani też zlepkiem klipów. Proporcje są idealnie wyważone, a na każdym etapie produkcji naszych filmów kładziemy nacisk na to, by gotowy produkt był ciekawy PRZEZ CAŁY CZAS TRWANIA.

Różnica między produkcjami naszymi a konkurencji jest taka jak między czekoladą a wyrobem czekoladopodobnym, jak między patrzeć a widzieć oraz słuchać i słyszeć. Jeśli rozumiesz te różnice, to z całą pewnością dostrzeżesz “to coś” w naszych filmach.

Q:Jak zbudowany jest film?

Film zbudowany jest z wielu klipów montowanych do muzyki, wielu części w wersji live – tak jak dana chwila wyglądała na żywo oraz przeróżnych dodatków, które dodatkowo ożywiają film.
Nie stosujemy żadnych szablonów! Decyzję jak finalnie będzie zbudowany film, które części będą klipami, a które nie, jak będą łączone, jakie filtry zostaną zastosowane itp. podejmujemy dopiero na etapie postprodukcji, gdyż dopiero mając wgląd w całość materiału, można wykreować idealny kształt filmu.

Q:Czy film trwa zawsze dokładnie 90 minut?

Podany czas trwania filmu 90 minut jest jedynie czasem orientacyjnym. To nie ustalony czas decyduje o tym jak długi będzie film, a raczej jego jakość merytoryczna i emocjonalna. Film po prostu ma wyjść świetny.
Zbadano, że półtorej godziny, to najlepsza długość filmu z punktu widzenia ludzkiego organizmu, ponieważ po dłuższym czasie, człowiek zaczyna odczuwać zmęczenie, zmniejsza się skupienie itp. Z tego właśnie powodu najpopularniejszym czasem trwania hollywoodzkich filmów pełnometrażowych jest właśnie 90 minut.

W naszych produkcjach 90 minut to pewien wzorcowy czas, do którego staramy się dążyć, jednak przeważnie czas trwania naszych standardowych produkcji waha się od 80-120 minut. Oczywiście im więcej dodatków (plener, przejazd na salę, wywiady itp., tym bardziej czas trwania filmu może ulec wydłużeniu, staramy się jednak nie przekraczać 120 minut.

Q:Czy warto wydać tyle pieniędzy na film?

To pytanie pozostaje do rozważenia we własnym zakresie, jednak zapewniam, że jeśli już zdecydujecie się na ten ruch, to z całą pewnością po otrzymaniu od nas filmu utwierdzicie się w tym, że był to właściwy wybór :)

Q:Z czego budowana jest czołówka filmu?

Czołówka filmu budowana jest przeważnie z ujęć, które zapoczątkowały filmowanie tj. ujęcia z przygotowań w domu Pani Młodej lub wcześniejszych przygotowań od fryzjera, kosmetyczki itp. jeśli klient zdecydował się na taką opcję.

Q:Do której godziny operatorzy są na weselu?

Jeśli indywidualne ustalenia nie stanowią inaczej, to czasem granicznym nie jest jakaś konkretna godzina, tylko indywidualna sytuacja na weselu. Decyzja o zakończeniu filmowania podejmowana jest na podstawie ilości i merytorycznej jakości zebranego materiału, ewentualnych planowanych wydarzeń itp.

Q:Ilu operatorów filmuje w dniu ślubu?

W zależności od wybranej opcji podczas ślubu pracuje jeden, dwóch lub trzech operatorów. Niektóre opcje dodatkowe (np. kran kamerowy itp.) wymagają dodatkowych członków ekipy filmowej.

Q:Co Państwo Młodzi powinni zapewnić ekipie filmowej?

Państwo młodzi są zobowiązani do zapewnienia ekipie wyżywienia oraz miejsc siedzących podczas imprezy weselnej. W niektórych przypadkach może być konieczne zapewnienie noclegu dla całej ekipy.

Q:Jaka muzyka używana jest w filmach? Czy można wybrać swoje ulubione utwory?

Bardzo lubimy, gdy klienci sugerują nam utwory, które chcieliby usłyszeć w swoim filmie ślubnym – mamy wtedy pewność, że trafimy dokładnie w ich gust muzyczny. Jeśli jednak klienci nie wyrażają chęci na osobiste wybranie muzyki, wtedy z pełnym spokojem mogą zdać się na nasz gust muzyczny, który jak dotąd świetnie się sprawdza.
Warto też zaznaczyć, że ponieważ posiadamy umowę z ZAiKS, wszystkie używane przez nas utwory są legalne.

Q:Kiedy płacimy?

W momencie podpisania umowy Państwo Młodzi wpłacają zadatek w wysokości 20% całościowej ceny usługi. Resztę kwoty należy uiścić dopiero w momencie odbioru gotowego produktu.

Q:Czy można dowolnie manipulować składnikami z dostępnych pakietów?

Oczywiście. Proponowane pakiety są w pełni modyfikowalne, choć zostały stworzone w taki sposób, by decydując się na gotowy pakiet, cena była bardziej korzystna, niż w przypadku dodania poszczególnych elementów do tańszej opcji.
Jesteśmy oczywiście otwarci na wszelkie propozycje i pomysły klientów.

Q:W jakiej formie otrzymujemy gotowy film?

Każdy nasz klient otrzymuje 2 płyty Blu-Ray oraz 2 płyty DVD z indywidualnie zaprojektowanymi okładkami, nadrukami oraz filmowym menu. Na życzenie klienta istnieje również możliwość otrzymania filmu na pamięci PenDrive oraz wersji on-line.

Q:Ile wynosi czas oczekiwania na film?

Przeważnie czas oczekiwania na film wynosi ok. 3-4 miesięcy od dnia ślubu. Jest on również uzależniony od miesiąca, w którym odbywa się ślub. Dla niecierpliwych przygotowaliśmy opcję expresowego montażu, która gwarantuje odbiór filmu po max. 30 dniach.

Q:Ile wynoszą koszty dojazdu ekipy filmowej?

Koszty dojazdu są uzgadniane indywidualnie w zależności od odległości, wybranego pakietu itp.

 

Jeżeli wciąż masz jakieś pytania – kliknij poniżej